A A A

 

Włókniarz ZgierzWszystko wskazuje na to, że Włókniarz Zgierz ostatecznie nie przystąpi do wiosennych rozgrywek w IV lidze. Członkowie zarządu na specjalnym zebraniu klubowym podjęli decyzję o wycofaniu zgierskiej drużyny z ligi.

Jak czytamy na stronie lodzkifutbol.pl o wycofaniu drużyny z rozgrywek zadecydowały trzy czynniki. Pierwszym powodem jest brak spełnienia wymogów licencyjnych Łódzkiego Związku Piłki Nożnej na grę w IV lidze ze względu na boisko i brak odpowiedniej szatni - mówił prezes Włókniarza Zgierz Henryk Bistuła. Kolejny czynnik to brak gwarancji finansowej na dokończenie rozgrywek obecnego sezonu. Trzecim czynnikiem jest brak odpowiedzialności ze strony zawodników. Najlepszym przykładem jest odwołanie sobotniego meczu sparingowego Włókniarza przeciwko Stali Głowno ze względu na problemy ze skompletowaniem składu.

We wtorek klub miał wysłać oficjalne pismo do ŁZPN informujące o swojej decyzji. Runda wiosenna IV ligi rozpocząć się ma w najbliższy weekend.

Po rezygnacji Włókniarza w IV lidze zostanie tylko jeden zgierski zespół - MKP Boruta Zgierz. Obie drużyny zajmowały po rundzie jesiennej dwa ostatnie miejsca w tabeli. Wycofanie się z rozgrywek Włókniarza i drużyny Sorento Zadębie Skierniewice prawdopodobnie sprawi, że żadna drużyna z IV ligi w okręgu łódzkim nie będzie musiała spaść do niższej klasy rozgrywkowej.

Na podst. www.lodzkifutbol.pl 

 

 

.