Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego Roksana Zasina zdobyła w Tbilisi złoty medal w marcowych Mistrzostw Europy w Zapasach. W finale w kat. do 51 kg wygrała z Rumunką Esterą Dobre.

Roksana Zasina

W drodze do finału wygrała w eliminacjach z reprezentantką Niemiec Eileen Friedrich, w ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Francji Isabelle Pascale Ladeveze 4:0, 0:2 i 2:1, zaś w półfinałowej walce o prawo walki w finale pokonała w dwóch rundach faworytkę całej imprezy reprezentatkę Rosji Jekatarinę Krasnovą.

Zgierska zapaśniczka ma 25 lat. W swoim dorobku ma na koncie m.in. 5. miejsce Mistrzostw Świata (2010), 3. miejsce w Golden Grand Prix w Baku (2012) oraz mistrzostwa i puchary w ogólnopolskich zawodach. W ZTA Zgierz trenuje pod opieką Mariana Filipowicza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!