A A A

Turniej Fundacji Wlazłego

Ponad 200 młodych adeptów siatkówki rywalizowało ze sobą w II Turnieju Fundacji Mariusza Wlazłego. Na hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyły się 44 drużyny z całego województwa łódzkiego, w tym grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu.

Rywalizacja w Turnieju toczyła się w 5 kategoriach. W kat. klas VI dziewcząt w gronie 15 zespołów startowały dwie drużyny ze Zgierza (pierwsza w składzie: Ola Janiszewska, Julia Kwolik, Wiktoria Rączkiewicz oraz Weronika Cieślak; drugi zespół tworzyły: Klaudia Głuszek, Zuzanna Mamińska, Natalia Romańska oraz Martyna Gozdera). Pierwszej drużynie nie udało się wygrać żadnego z czterech grupowych spotkań, dwa zwycięstwa odniosła za to druga ze zgierskich ekip "Turboflamastry".

Chłopcy występowali w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi, z klas IV-V w składzie Filip Ciechański, Maksymilian Cieślak oraz Mateusz Jarosz rywalizowali w 7-drużynowej grupie, zajmując ostatecznie 6. miejsce. Starsi chłopcy rywalizowali w kategorii klas VI. Naszą grupę reprezentowali Mateusz Gierszon, Dominik Malewski oraz Jan Matusiak. Niestety chłopcy pomimo trudu poniesionego na boisku przegrali wszystkie swoje spotkania.

Pełne wyniki Turnieju.

Podsumowując sportową stronę tego Turnieju należy podkreślić, że zdecydowana większość uczestników to byli zawodnicym którzy trenują siatkówkę przynajmniej od roku. Zgierscy zawodnicy trenują w Fundacji Mariusza Wlazłego zaledwie od dwóch miesięcy i dlatego za ich postawę należy im się ogromna pochwała.

Wszystkie zespoły startująće w Turnieju nagrodzono. Do drużyn trafiły upominki PGE Skry Bełchatów, PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz Fundacji Mariusza Wlazłego. Nagrodę indywidualną otrzymał Filip Ciechański reprezentujący „Czerwone Orły” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu, będący najmłodszym uczestnikiem w zawodach (II klasa SP).

źródło: www.siatka.miasto.zgierz.pl 

.