A A A

Marcin Majka

Marcin Majka i trener Władysław Kozłowski na uroczystości przyjęcia beneficjentów do grona Akademii w Centrum Olimpijskie Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Jana Pawła II (fot. ZTA Zgierz)

Marcin Majka (Zgierskie Towarzystwo Atletyczne) zakwalifikował się do programu edukacyjnego w ramach Akademii Talentów Dalkii. Jest to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 15-18 lat, którego głównym przesłaniem jest przybliżenie młodym sportowcom świata biznesu i mediów.

Program ma na celu edukację w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego, umiejętności współpracy z biznesem przy projektach sponsoringowych, podstaw public relations i zasad kontaktowania się z mediami w ramach kształtowania wizerunku sportowca. Program przygotowuje młodych sportowców do radzenia sobie w dorosłym życiu, zarówno trakcie kariery jak i po jej zakończeniu.

Jednym z inspiratorów ATD jest Adam Wiercioch, srebrny medalista IO w Pekinie w drużynie szpadzistów, któremu udaje się łączyć karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową informatyka w firmie Dalkia.

Akademia Talentów Dalkii ma charakter długofalowy. W pierwszym roku funkcjonowała w trzech miastach: Łodzi, Poznaniu i w Warszawie. W kolejnym roku dołączyły dwa kolejne miasta: Tarnowskie Góry oraz Chrzanów. W każdym z regionów kapituła zarządzająca, w skład której weszli przedstawiciele poszczególnych miast i lokalnych mediów, wybrała trzech beneficjentów. W pierwszym roku Akademia przeszkoliła 10 młodych sportowców, w drugim już 17. W chwili obecnej pod skrzydłami ATD znajduje się 25 beneficjentów.

Marcin Majka jest drugim w historii Akademii zawodnikiem ze sportu zapaśniczego. Szlak przecierała rok wcześniej Weronika Sikora z KS Sobieski Poznań. Młody zawodnik ZTA Zgierz ma na swoim koncie tylko w tym roku 5. miejsce w Mistrzostwach Europy kadetów, 9. miejsce na Mistrzostwach Świata kadetów, a także zwycięstwa i miejsca na podium w licznych Pucharach Polski.

 

źródło: www.zapasyzgierskie.pl 

 

 

.