A A A

 

Family Cup

IV Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup” 2012 odbyły się 17 listopada na terenie Pływalni MOSIR w Zgierzu. Organizatorami imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.
W zawodach wystartowała rekordowa liczba osób - aż 265. Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej - o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne.

Fotorelacja z zawodów 

Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków - 12,5 m. Natomiast sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m.

Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć - dyplomy. Spośród wszystkich uczestników, bez względu na zajęte miejsce, rozlosowano atrakcyjne nagrody. 
Celem zawodów jest upowszechnienie sportu amatorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów w pływaniu, w których mogłyby uczestniczyć również całe rodziny.


Wyniki Family Cup 2012 w pływaniu  

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali:
Marszałek Województwa Łódzkiego
Starosta Zgierski
Prezydent Miasta Zgierza
 
Patronat medialny objęli:
Ilustrowany Tygodnik Zgierski
Wirtualny Zgierz.pl
Ezg.Info.pl
Miasto Dzieci.pl
Czas Dzieci.pl
Radio Łódź
Internetowe Radio Zgierz
Pro Radio
STVK Centrum
TVP Łódź
 
Imprezę sponsorowali:
Bank Spółdzielczy w Zgierzu
Fru Fitness w Zgierzu
Kasa Stefczyka w Zgierzu
Sklep Kosmetyczny Natalia w Zgierzu
Szkoła Pływania Swim Speed „Żaki na start!”
Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunika MARKAB

 

 

 

.