Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

ZasinaW weekend 21-23 września w Baku w Azerbejdżanie, odbył się finałowy turniej Golden Grand Prix. Trzecie miejsce w turnieju zdobyła zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego Roksana Zasina.

Finał Grand Prix to najbardziej prestiżowych turniejów zapaśniczych, w którym do wygrania są duże premie pieniężne, nawet do 10 tys. dolarów za zwycięstwo. Do tegorocznego turnieju finałowego zakwalifikowało się siedem zawodniczek reprezentacji Polski w zapasach kobiet.

W ćwierćfinałowej walce Roksana Zasina pokonała reprezentantkę Japonii Mareka Shidochi w trzech rundach (0-1, 3-0, 2-0). W półfinale spotkała się z kolejną reprezentantką Kraju Kwitnącej Wiśni Yu Mihaharą. Tym razem uległa w dwóch rundach (0:1, 0:1).

Walka o 3. miejsce była wewnętrzną sprawą zawodniczek z Polski. Naprzeciw zapaśniczki ZTA Zgierz stanęła zawodniczka z Czarnego Boru, Renata Omilusik. W tej walce zdecydowanie wygrała Mistrzyni Polski ze Zgierza, wzbogacając się o nagrodę 2 tys. dolarów.

W najbliższy weekend (27-29 września) w Edmonton (Kanada) odbędą się zapaśnicze Mistrzostwa Świata. Polskę reprezentować będą cztery zawodniczki, w tym także Roksana Zasina (w kat. 51 kg).