A A A

TypospacerPo raz czwarty Fundacja Twórczy Aktywni organizuje Dzień Tkaczki. Tym razem połączyli siły z Kołem Naukowym Edytorów, które specjalnie na tę okazję przygotowało Typospacer po Zgierzu, który odbędzie się 6 października.

Czym jest Typospacer:

To przede wszystkim forma popularyzowania wiedzy na temat typografii — dziedziny zajmującej się użyciem znaków pisarskich w druku, publikacjach czy w przestrzeni. Odbyły się już trzy imprezy z tego cyklu. Trzecia edycja była wyjątkowa — miała zachęcić dzieci do wzięcia udziału w typograficznej przygodzie.

Spacer zacznie się o godz. 11.00 na placu Kilińskiego w Zgierzu, ma na celu przede wszystkim połączenie miłego z pożytecznym czyli dobrą zabawę, rozwijanie wyobraźni i poszerzanie horyzontów. Zakończenie imprezy planowane jest na 14.00.

- Jako że Typospacer zorganizowany został w ramach Dnia Tkaczki nie może zabraknąć zadań dotyczących tkania, wiedzy o Zgierzu. My ze swojej strony zapewniamy typograficzne przeżycia i zadania - czytamy na stronie organizatora.

- Przewidzieliśmy m. in. wyprawę do domu drewna, odwiedzenie Miasta Tkaczy, kalambury i szarady, a także dobrą zabawę i masę dobrej energii. Ponadto goście Typospaceru powinni być wyposażeni w wyobraźnię i dobry humor, ale aby sprostać stawianym przed nimi zadaniom muszą wykazać się zręcznością i spostrzegawczością.

Jedyne co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie, to wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując TYPOSPACER. Zadania realizowane będą w grupach, więc najlepiej wziąć swoich znajomych.

Więcej: kne.uni.lodz.pl/kne/podbijamy-zgierz/

Poprzednie edycje Dnia Tkaczki

źródło: tworczyaktywni.org.pl 

.