Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

ZTA ZgierzW dniach 14-15 września w Żarach odbyły się XX Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach. W zawodach z powodzeniem uczestniczyły zawodniczki Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego - mistrzyniami Polski zostały Roksana Zasina oraz Anna Zwirydowska, zaś srebro zdobyła Paulina Grabowska.

Roksana Zasina rywalizowała o krajowy czempionat w kategorii do 55 kg. W walce finałowej pokonała bez straty punktu Katarzynę Michalak z AZS AWF Warszawa.

Anna Zwirydowska wystartowała w mistrzostwach pierwszy raz od 2008 roku. W finale - również bez straty punktu - wygrała z Agnieszką Król z Dębu Brzeźnica.

Paulina Grabowska w finale kategorii do 63 kg zmierzyła się z 5. zawodniczką niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Londynie Moniką Michalik (Grunwald Poznań). Zgierzanka przegrała na punkty i musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Podopieczne trenera Mariana Filipowicza (Zgierskie Towarzystwo Atletyczne) z dwoma złotymi medalami i jednym srebrnym zajęły piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.