A A A

DerbyW I rundzie Pucharu Polski w okręgu łódzkim Włókniarz Zgierz przegrał z rezerwami Boruty Zgierz 3:6. Zarówno Włókniarz, jak i pierwsza drużyna Boruty przegrały swoje mecze w 6. kolejce IV ligi.

5 września na stadionie MOSiR w Zgierzu odbył się mecz I rundy Pucharu Polski okręgu łódzkiego Boruta II Zgierz (B-klasa) - Włókniarz Zgierz (IV liga). Ci drudzy wystąpili w eksperymentalnym składzie złożonym głównie ze zmienników. To nie wystarczyło na rezerwy lokalnego rywala, które wygrały 6:3. Gra ekipy Włókniarza wyglądała bardzo słabo, czego efektem są jej dwa gole samobójcze.

Pierwsza drużyna Boruty rozegra swój pucharowy mecz 26 września w Rzgowie, z drużyną rezerw tamtejszego Zawiszy.

6. kolejka IV ligi (8 września) nie była szczęśliwa dla żadnej ze zgierskich drużyn. Borutę pokonał Górnik Łęczyca 2:0, zaś Włókniarz Zgierz przegrał u siebie z Pogonią-Ekolog Zduńska Wola 1:2. Oba zgierskie zespoły spadły w tabeli na odpowiednio 12. i 15. miejsce. Liderem pozostaje ekipa Zjednoczonych Stryków.

W następnej kolejce Borutę i Włókniarza znów czeka trudne zadanie. Mechanik Radomsko oraz Zawisza Pajęczów znajdują się w górnej części tabeli. Mecze odbędą się 15-16 września.

 

.