A A A

 

Derby Zgierza15 sierpnia rozpoczyna swoje rozgrywki IV liga piłki nożnej. W łódzkiej grupie zagrają dwa zespoły ze Zgierza: Boruta i Włókniarz, któremu dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności udało utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej.

Po zakończeniu sezonu 2011/2012 informowaliśmy, że w IV lidze pozostanie jedynie Boruta Zgierz, który to zespół zajął ostatnie premiowane utrzymaniem miejsce. Okazało się jednak, że polska liga - zwłaszcza na niższym poziomie - potrafi być nieobliczalna. Z rozgrywek wycofały się kluby Woy Bukowiec Opoczyński i UKS SMS Łódź, dzięki czemu Włókniarz Zgierz (pomimo dopiero 16. miejsca w tabeli) może grać w IV lidze także w sezonie 2012/2013.

W pierwszej kolejce Boruta Zgierz gościć będzie u siebie Sorento Zadębie Skierniewice. Włókniarz pojedzie do Łęczycy, by z tamtejszym Górnikiem walczyć o pierwsze punkty w sezonie.

Derby Zgierza odbędą się już niedługo. 29 sierpnia gospodarzem będzie Włókniarz. W poprzednim sezonie w pojedynkach derbowych wygrywali gospodarze - najpierw Włókniarz 1:0, w rewanżu na obiekcie MOSiR Boruta 2:0. Jak będzie tym razem? Przekonamy się tradycyjnie pod koniec sierpnia.

Trudno przewidywać jak potoczy się kolejny IV-ligowy sezon dla zgierskich ekip. Prawdopodobnie jednak znów walczyć będą o utrzymanie. Nie wiadomo tylko, czy szczęście znów pomoże tak, jak teraz.

 

 

.