Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Marcin MajkaZawodnik Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, Marcin Majka, zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach, które odbyły się w Katowicach.

Marcin Majka rywalizował w stylu wolnym w kategorii do 54 kg. W pierwszej walce przegrał 0:4 z Ormianinem, Armanem Khachatryanem, który później okazał się zwycięzcą całego turnieju.

W repasażach po trudnej rozgrywce pokonał Węgra, Bence Balatoniego 3:1, dzięki czemu mógł walczyć o brązowy medal. W ostatnim pojedynku przegrał jednak z Azerem, Elchinem Valiyevem 1:3 i musiał zadowolić się tylko (i aż) piątym miejscem.

W dniach 19-27 sierpnia wychowanek ZTA Zgierz weźmie udział w mistrzostwach świata organizowanych w azerskim Baku.

Marcin Majka to jeden z najbardziej utytułowanych młodych zgierskich zapaśników. W 2009 roku wygrał Puchar Polski Kadetów, dwukrotnie zwyciężał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Rok temu w ME kadetów zajął 14. miejsce.

Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów!