A A A

Family Cup 2012(fot. Dariusz Zakrzewski)

Po „Tour de Powiat” i wyścigu kolarskim Masters w Aleksandrowie Łódzkim miłośnicy rowerów mieli okazję wystartować w Amatorskich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kolarstwie górskim „Family Cup”, które Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu zorganizował po raz siedemnasty.

FOTORELACJA W NASZEJ GALERII

Jak co roku Ośrodek Wypoczynkowy „Malinka” zamienił się w rodzinne imprezę kolarską. Wśród startujących tradycyjnie już znaleźli się bracia Pyciarze, którzy do uczestnictwa w zawodach namówili też swoich synów. – Bartek, na co dzień grający w piłkę nożną, raz w roku wyciąga rower górski i przyjeżdża ze mną do Zgierza. To już taka rodzinna tradycja – mówił Krzysztof Pyciarz.

Udział w „Family Cup” wpisał się także do kalendarza rodziny Ryków. – W 2001 roku z synem wygraliśmy w loterii samochód. Jesteśmy już weteranami. W dzisiejszych zawodach wystartuje ze mną syn i synowa, a w przyszłości może i wnuczka Adriana dołączy do naszej rodzinnej drużyny – dodaje Zbigniew Ryk.

W tegorocznej XVII edycji konkursu wzięło udział 120 kolarzy z całego województwa. Sześcioro najlpeszych zawodników z każdej kategorii wiekowej i sześć najlepszych rodzin weźmie udział w finale ogólnopolskim. Życzymy powodzenia.

źródło: Monika Gering,

Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.