A A A

Chłód i zagrożenie deszczem nie powstrzymały sympatyków futbolu przed wzięciem udziału w niedzielnym turnieju. Na listę zapisało się pięć drużyn z okolic Zgierza: "Piwosze United", "Podleśna", "Czarno to widzę", "Osiedle" oraz "Skotniki". W turnieju obowiązywał system "każdy z każdym", zwycięzcą zostawał zespół, który w czterech 15-minutowych meczach zdobył najwięcej punktów.

 

Po trzech pierwszych kolejkach wiadome było, że o zwycięstwo w turnieju powalczą Osiedle, Skotniki (po 6 punktów) oraz Podleśna (4 punkty). W 4. rundzie "Skotniki" wygrały 1:0 z ekipą "Czarno to widzę". Przed ostatnim meczem "Skotniki" (9 punktów) wyszły na prowadzenie przed "Osiedlem" (7 punktów), które tylko zremisowało z grającą ostatni dziś mecz "Podleśną" 1:1 i to dzięki błędowi bramkarza w ostatniej minucie meczu. Dwie drużyny z góry tabeli spotkały się w ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce.

 

W pierwszej części meczu główną rolę odegrała piłka, która po mocnym wybiciu jednego z zawodników stoczyła się do malinkowego stawu. Na wysokości zadania stanął sędzia, który wyciągnął umoczoną futbolówkę. Na jego szczęście piłkę do brzegu "popchnął" sprzyjający wiatr. Po wznowieniu meczu padła tylko jedna bramka. Mecz 1:0 wygrała drużyna ze Skotnik i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w III turnieju piłkarskich "5", w dodatku bez straty bramki i z kompletem zwycięstw. W nagrodę zawodnicy otrzymali karnety na przejazd kajakiem na Malince. Drugie miejsce zajął zespół "Osiedle" z 7 punktami na koncie, trzecie zaś - "Podleśna" (5 punktów).

 

Godnym zauważenia akcentem była debiutująca w turnieju drużyna "Piwosze United". Zgodnie z duchem sportu, piłkarze tego zespołu dzielnie walczyli we wszystkich meczach, w których niestety polegli. Nie wyglądali jednak na zasmuconych swoim wynikiem i zapewne po skończonym turnieju poszli na swój ulubiony złoty napój.

 

 
Mecz o 1. miejsce w grupie: "Skotniki" - "Osiedle" 1:0
(fot. Jakub Grzybowski)


Do finału turnieju piłkarskiego Malinka 2010 awansują 4 najlepsze drużyny spośród wszystkich eliminacji na podstawie klasyfikacji, w której przyznaje się punkty za poszczególne miejsca w turniejach (1. miejsce - 10 punktów, 2. miejsce - 8 pkt, 3. - 7 pkt, 4. - 6 pkt, 5. - 5 pkt). Po dzisiejszym turnieju na prowadzeniu nadal znajduje się "Podleśna" (24 punkty; jedno zwycięstwo). Pewny awans do finału mają także "Osiedle" oraz "Skotniki" (obie 23 punkty i jedno zwycięstwo). O ostatnie miejsce w finale powalczą "Czarno to widzę" (21 punktów) oraz "Młodzi Zgierz" (12 punkty). Ci ostatni nie wystartowali w dzisiejszym turnieju i w następnym (za dwa tygodnie - 8 sierpnia) będą musieli wygrać oraz liczyć na duży łut szczęścia.

 

Turniej Finałowy odbędzie się 22 sierpnia. Najlepsze zespoły za swój sukces otrzymają sprzęt sportowy oraz odpowiednie tytuły. Tymczasem za tydzień (1 sierpnia) odbędzie się III turniej eliminacyjny Grand Prix Malinka 2010 w plażowej piłce siatkowej.

 

Wszystkich chętnych zarówno do gry w piłkę nożną, jak i siatkówkę, EZG.INFO.PL serdecznie zachęca do wzięcia udziału w turniejach. W końcu sport to zdrowie!


.