A A A

 

 

(na zdjęciu: Derby Zgierza, fot. Piotr Kmieciak)

Od przyszłego sezonu w IV lidze zobaczymy już tylko jeden zgierski zespół - MKP Borutę Zgierz. Włókniarz po dwóch latach obecności w tej lidze, spada do klasy okręgowej.

Słaby sezon dla obu ekip ze Zgierza mógł skutkować spadkiem do niższej ligi. Szczęśliwie w ostatniej kolejce MKP Boruta pokonał Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:0 i wyprzedził Włókniarza Pabianice jednym punktem, zajmując ostatnie premiowane pozostaniem miejsce w Lidze.

Włókniarz szanse na utrzymanie stracił już wcześniej - w ostatniej rundzie zremisował na wyjeździe z Włókniarzem Moszczenica 5:5.

Tabela IV ligi sezonu 2011/2012.

Do III ligi awansowały zespoły Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz WKS Wieluń. W IV lidze od sierpnia zagrają Górnik Łęczyca, Mechanik Radomsko, Jutrzenka Warta oraz Orlęta Cielądz.

Niestety, jeśli nic się nie zmieni (co zdarza się w przypadku niższych klas rozgrywkowych), w przyszłym sezonie nie zobaczymy derbów Zgierza. To kolejny rok, w którym Boruta ociera się o spadek - co innego w przypadku Włókniarza, który poprzednie rozgrywki zakończył na miejscu 5., jednak przez problemy finansowe obecny sezon pod wieloma względami był bardzo zły.

 

Aktualizacja - w sezonie 2012/2013 zagrają jednak oba zgierskie kluby. IV liga jednak z dwoma zgierskimi zespołami.

 

Adrian Skoczylas

.