A A A

W słoneczną sobotę 26 maja odbył się XXIX Ogólnopolski „Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie” w ramach akcji "Polska biega". Cykliczna impreza organizowana jest przez MOSiR Zgierz, TKKF Zgierz, Urząd Miasta Zgierza, Gimnazjum Nr 3 oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Zgierzu.

Licznie zgromadzona młodzież od godziny 9.00 rozpoczęła zmagania na dystansie biegowym 1350 m w swoich kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia „Biegu o Srebrne Czółenko Włókniarskie”  dokonał II Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza Pan Grzegorz Leśniewicz strzelając pistoletem startowym. W kategoriach młodzieżowych zawodnicy musieli pokonać trasę wokół stawu w Parku Miejskim  im. T. Kościuszki. Łącznie w biegach młodzieżowych  wzięło udział 200 osób. Najliczniej reprezentowaną szkołą było Gimnazjum Nr 3 w Zgierzu.


Punktualnie o godzinie 11.00 wystartowali zawodnicy biegu głównego, rywalizując na dystansie 10 km ulicami Zgierza. Wystartowało 33 zawodników. Trasa na czas wyścigu  była zabezpieczana przez Policję oraz Straż Miejską. Po biegu głównym nastąpiło uroczyste podsumowanie z rozdaniem nagród najlepszym uczestnikom zawodów. Nagrody, dyplomy i medale wręczane były przez Prezydent Miasta Zgierza dr Iwonę Wieczorek oraz Dyrektora Miejskiego Sportu i Rekreacji w Zgierzu Pana Witolda Królewiaka.

Podsumowując, w biegach wystartowało 232 zawodników. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszową, XXX edycję „Biegu o Srebrne Czółenko Włókniarskie”. Wyniki Fotorelacja

 

źródło: mosir.zgierz.pl

.