A A A

 

zielony dzien mp13W ramach prowadzonych ekologicznych Akcji w Miejskim Przedszkolu nr 13, 2 kwietnia 2012r. odbyły się obchody „Zielonego Dnia”. Dzieci z kółka zuchowego i ekologicznego przygotowały na zajęciach  transparenty z ekologicznymi hasłami: „Oszczędzajmy wodę”, „Oszczędzajmy energię”, „Dbajmy o zwierzęta”, „Segregujmy odpadki”, „Dbajmy o środowisko”.

Następnie „Leśne ekoludki” maszerowały w okolicy przedszkola wykrzykując hasła znajdujące się na transparentach. Napotkanym przechodniom zadawały pytania na temat zdrowego stylu życia oraz wręczały im ulotki o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie przemarszu dzieci wraz z nauczycielami z okazji nadejścia wiosny posadziły w ogrodzie przedszkolnym drzewo.   Nieopodal drzewa została zakopana „Kapsuła czasu” , w której znajdował się list:

List do przyjaciół z przyszłości

„Witamy serdecznie odkrywców naszej kapsuły czasu. Jesteśmy „Leśnymi Ekoludkami” uczęszczającymi do Miejskiego Przedszkola nr 13 w Zgierzu. Aktywnie działamy w kole zuchowym i ekologicznym. Z okazji nadejścia wiosny postanowiliśmy zasadzić w naszym ogrodzie drzewko, które zostało zakupione ze zbiórki makulatury. Drzewo to ma symbolizować nasz udział w ochronie planety przed zanieczyszczeniami. Mamy nadzieję, że dla was również nie jest obojętny los naszej ziemi i jesteście aktywnymi ekologami.”

Pozdrawiamy was „Leśne Ekoludki”

Zachęcamy wszystkie Przedszkolaki do aktywnego udziału w działaniach na rzecz Ekologii.

źródło: Monika Miszczak, Olga Filipowicz

.