A A A

 

Stare telewizory, monitory, lodówki, pralki - bójcie się! Już w sobotę 31 marca 2012 r. będzie mieć miejsce zbiórka elektroodpadów.

Zużyta bateria, zepsuty aparat fotograficzny, odtwarzacz wideo lub telewizor nie są tylko zwykłymi śmieciami. To niebezpieczne odpady, zawierające liczne szkodliwe substancje które mogą skazić środowisko, a nas narazić na różnego rodzaju schorzenia. Nie można ich zatem wyrzucać do zwykłego śmietnika, którego zawartość trafi na wysypisko. Zużyty sprzęt należy  oddawać do specjalnych punktów zajmujących się jego przetwarzaniem.

Wychodząc naprzeciw  temu problemowi uczniowie Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  zapraszają mieszkańców Zgierza do udziału w zbiórce elektroodpadów.

31 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 9.00-18.00 zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny  odbierany będzie bezpośrednio od mieszkańców przez firmę Derewenda. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są codziennie pod numerem telefonu (44) 646 43 09 w godzinach 8.00-16.00.

Organizatorem zbiórki  jest Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu. Spośród uczniów szkoły wyłoniony został zespół PLUS-MINUS, który wraz z opiekunem dr Urszulą Żłobińską koordynuje akcję zbiórki elektroodpadów.

Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwijania i szerzenia edukacji ekologicznej oraz zachęcić mieszkańców naszego miasta do życia przyjaznego dla środowiska.

Paweł Kacprzak

ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu

.