Od kilku lat Stowarzyszenie Wiosna przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy dla najuboższych rodzin. W tym roku Szlachetna Paczka po raz pierwszy ruszyła w Zgierzu. Dzięki akcji wybrana rodzina, ma szanse na wspaniałe, wymarzone Święta.

Czym różni się projekt "Szlachetna Paczka" od wielu innych tego typu akcji?

Współpracują z nami różne firmy, menadżerowie, przyjaciele, znajomi, instytucje kościelne. Chcemy nieść mądrą pomoc. 19 listopada br. została otwarta anonimowa baza internetowa rodzin potrzebujących na stronie „Paczki”.

Jest to lista rodzin, które szczególnie takiej pomocy potrzebują na terenie całego Kraju, ale i na terenie naszego Miasta.

Zanim zgierskie rodziny znalazły się w bazie, były najpierw odwiedzone przez wolontariuszy, którzy pytali, co danej rodzinie jest najbardziej potrzebne, czy są to produkty żywnościowe, odzież, albo na przykład środki czystości.  "Szlachetna Paczka”  dociera z pomocą do osób najbardziej potrzebujących:  rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi, do osób starszych i samotnych.

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć w drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

10-11 grudnia 2011 w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin.

Darczyńcą może zostać każdy z nas, grupa znajomych lub przyjaciół. Darczyńcami są także całe grupy społeczne: politycy, urzędnicy, strażacy, nauczyciele czy policjanci.