A A A

Organizatorzy trzeciej edycji konkursu, w tym Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Newsweek Polska, za cel postawili sobie promowanie Organizacji Pożytku Publicznego, które w najciekawszy sposób postanowiły walczyć o pozyskanie wsparcia finansowego z 1% podatku dochodowego.

Wykonane prace można było zgłosić w następujących 8 kategoriach:
1. plakat lokalny
2. plakat ogólnopolski
3. Internet
4. prasa lokalna
5. prasa ogólnopolska
6. TV – spot
7. Radio – spot
8. Akcje specjalne

Przesłane drogą internetowa prace były oceniane dwuetapowo, najpierw przez internautów od 15.03 do 11.04. 2010 r., a następnie przez 11-osobowe jury złożone z branżowych ekspertów w dniach 12.04.- 07.05. 2010 r.

Plakat Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu został doceniony przez internautów w czterech kategoriach, dzięki czemu mógł być dalej oceniany przez jury. Ostatecznie decyzją jury plakat przedstawiający podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu, trzymających gigantyczny 1% i dziękujących za niego, wygrał w kategorii plakat lokalny. Gala rozdania nagród odbyła się 17 maja 2010 r. w Galerii Balii w Warszawie. Organizatorzy zadbali o obecność szacownego jury, przedstawicieli wszystkich laureatów z poszczególnych kategorii, wspaniałą atmosferę oraz atrakcyjne nagrody. Zwycięski plakat zostanie wydrukowany w tygodniku Newsweek Polska, dzięki czemu jego przekaz będzie miał zasięg ogólnopolski. Radość z wygranej jest tym wielka, iż Stowarzyszenie nie zatrudniło dodatkowo grafików czy firmy reklamowej na potrzeby stworzenia pracy do konkursu, zwycięski plakat od początku do końca został zrealizowany przez pracowników Stowarzyszenia, Julitę Florczak-Sokół i Arkadiusza Augustyniaka, a swój wizerunek udostępnili podopieczni Stowarzyszenia.

 

Dziękujemy wszystkim internautom za uznanie, oddane głosy i możliwość startowania po najwyższą nagrodę. Należy żywić nadzieję, że rozpowszechnienie informacji na temat wielu Organizacji Pożytku Publicznego zachęci społeczeństwo do przekazywania 1% swoich dochodów na potrzeby ich działalności oraz że efekty 1%-owej kampanii, przyczynią się do pełniejszej integracji ze społeczeństwem i lepszej możliwości rozwoju dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, bohaterów plakatu, podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu.

 

 

Tekst: Julita Florczak-Sokół

 

.