A A A

Mazurskie Jeziora mogą stać się jednym z Siedmiu Cudów Natury. Do 11 listopada 2011 r. trwa głosowanie na najlepszą siódemkę najpiękniejszych miejsc na świecie. Wszyscy możemy wesprzeć Mazury w tym plebiscycie!

W roku 2008 rozpoczęła się akcja stworzenia listy Siedmiu Cudów Natury. To kolejny plebiscyt organizowany przez szwajcarską fundację „New7Wonders”, która poprzednio wybierała także nowe siedem architektonicznych cudów świata.

W gronie 400 propozycji znalazły się dwa polskie cuda natury. Pierwszy z nich, Puszcza Białowieska nie przeszła przez pierwsze etapy. Za to Mazurskie Jeziora znalazły się w grupie finalistów konkursu, co oznacza, że zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie.

Opis na stronie plebiscytu: Kraina Mazurskich Jezior,  zwana także Pojezierzem Mazurskim, jest regionem w północno-wschodniej Polsce obejmującym ponad 2000 jezior. Rozciąga się ok. 290 km na wschód od dolnej Wisły do granicy Polska-Litwa i zajmuje obszar około 52000 kilometrów kwadratowych. Pojezierze zostało ukształtowane podczas plejstoceńskiej epoki lodowcowej. Wiele z jego wzgórz to część moren polodowcowych, a wiele z jego jezior to jeziora morenowe i zaporowe.

 

Do 11 listopada trwa głosowanie na najlepszą siódemkę. Głosy można oddawać za pomocą SMS z hasłem „MAZURY” na nr 7155 (koszt 1,23 zł) lub na stronie www.new7wonders.com

Więcej informacji o konkursie na stronie MazuryCudNatury.org.

Gorąco zachęcamy do głosowania na Mazury! Nie zajmuje to wiele czasu, a może pomóc sprawić, że w Polsce znajdzie się jeden z siedmiu cudów natury. 

 

.