A A A

W Polsce znów zalanych zostało wiele miast, tysiące osób straciło dach nad głową, majątek. Woda nikogo nie oszczędza. Zgierz dzięki położeniu z dala od dużych rzek, nie ucierpiał w wyniku obfitych opadów. Jednak zgierzanie nie pozostają obojętni na sytuację jaka panuje w Polsce. Rada Osiedla Proboszczewice i Ochotnicza Straż Pożarna organizuje pomoc dla powodzian pod hasłem: PODZIEL SIĘ TYM, CO MASZ. Dary będą przekazane osobiście do osób najbardziej poszkodowanych.

- Zbieramy środki czystości, artykuły spożywcze i tutaj należy pamiętać o długiej dacie ważności – mówi Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Jerzy Ogrodowczyk – ale potrzebne są także koce, pościel, ręczniki, nowe ubrania.

Punkty zbiórki są w budynku OSP przy ul. Podgórnej 1/3 i w sklepach na terenie dzielnicy Proboszczewice, czynne od 25 maja w godzinach 16.00-18.00 od poniedziałku do piątku, a w soboty i niedziele 10.00-16.00.

- Do 6 czerwca trwa akcja – dodaje Przewodniczący Rady Osiedla Proboszczewice Dariusz Cłapa – nie pozostawajmy obojętni. Każda pomoc jest ważna, każda rzecz jest na wagę złota.


 

.