A A A

tramwaj45

fot. mpk.lodz.pl 

Od 2 kwietnia Łódź wprowadza nową siatkę połączeń tramwajowych i autobusowych. Komunikacyjna rewolucja dotknie także Zgierz, ponieważ zmiany dotyczą również linii tramwajowych 46 i 16 oraz autobusowej 51.

Linia 16 zostanie zastąpiona linią nr 45. Zmienione będą trasy obu tramwajów na terenie Łodzi. Zarówno 45, jak i 46 pojadą ul. Zgierską (skręcając za Targowiskiem Dolna), dojadą do Placu Wolności, skąd skręcą w stronę Zajezdni Telefoniczna (45) lub Stoki (46). Oznacza to, że podróżni chcący dostać się dalej do centrum Łodzi, będą musieli przesiadać się na Targowisku Dolna albo na Placu Wolności. Linie 45 i 46 na odcinku wspólnym mają kursować z częstotliwością 12 minut

Zmiany dotkną także linii autobusowej 51. Do tej pory zgierzanie i zgierzanki mogli bezpośrednio dojechać ze Zgierza na Plac Dąbrowskiego (od grudnia Dworzec Łódź Fabryczna). Od kwietnia nowa linia 61 dojedzie najdalej ze Zgierza do Łagiewnik, skąd trzeba będzie się przesiąść w linię 51, która doprowadzi nas na Dworzec Łódź Fabryczna.

Również od 2 kwietnia zdrożeją bilety: 20-minutowy kosztować będzie 2,80 zł, 40-minutowy 3,60 zł, a godzinny - 4,40 zł. 

.