A A A

piatkowska

Rozpoczyna się remont ulicy Piątkowskiej. 5 sierpnia zamknięty zostanie odcinek od DK 91 do ul. Piłsudskiego. Objazdy będą kierowane ul. Musierowicza i al. Armii Krajowej. 

Ma być to pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 702. Ruch lokalny zostanie poprowadzony ul. Musierowicza. Objazd dla pojazdów powyżej 3,5 ton, będzie wiódł przez Ozorków i Warszyce drogami nr 91 i 708. - W ramach inwestycji drogowcy planują również, w dalszej kolejności, zamknięcie odcinka przy wiadukcie, a objazd będzie poprowadzony ulicami Dygasińskiego i Reymonta. Trwają konsultacje dotyczące innych, ewentualnych zamknięć na pozostałych odcinkach przedmiotowej drogi - informuje Marcin Nowicki, Kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Piątkowskiej i Piłsudskiego, zaprojektowany został objazd ulicami: 1-go Maja i 3-go Maja do DK 91. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, autobusy linii 6 i 51 pojadą w najbliższym czasie bez zmian trasy.

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę starej i budowę nowej jezdni drogi wojewódzkiej, budowę zatok autobusowych, rozbiórkę i budowę chodników, rozbiórkę i budowę zjazdów, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego, remont wiaduktu nad linią kolejową, przebudowę sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej, przebudowę dojazdów (dróg powiatowych i gminnych w obrębie skrzyżowań), budowę kanalizacji sanitarnej wraz z odejściami bocznymi (WiK Zgierz) oraz remont kanału zrzutowego do rzeki Bzury.

Całościowy koszt inwestycji to 7 milionów zł. Remont ma potrwać do końca lipca 2017 r.

 

.