A A A

autobus 2

Linia autobusowa nr 2 wkrótce zmieni swoją trasę oraz częstotliwość kursowania. Od 15 lutego autobusy "dwójki" przejeżdżać będą przez krańcówkę na Osiedlu 650-lecia, część stamtąd będzie ruszać tylko w stronę Strykowa.

Jak informują Miejskie Usługi Komunikacyjne, zmiana odpowiada na wnioski mieszkańców Gminy Stryków i Aleksandrów Łódzki, jej celem jest także ułatwienie korzystania z linii mieszkańcom osiedla 650-lecia. Niestety zmiany negatywnie odbiją się na korzystających z tej linii mieszkańców osiedla Piaskowice-Aniołów, którzy dotąd mogli korzystać wyłącznie z "dwójki" chcąc dostać się np. do centrum Zgierza. W dotychczasowym rozkładzie znajdowało się 7 obustronnych kursów dziennie w dni powszednie i 4 weekendy. W nowym kursów obsługujących tę dzielnicę będzie zdecydowanie mniej.

Teraz w dni powszednie w pełną trasę z Aleksandrowa do Strykowa wyruszą 4 autobusy dziennie, ze Strykowa do Aleksandrowa - 3. W soboty linia wyjedzie w pełną trasę tylko dwa razy z Aleksandrowa i trzy razy ze Strykowa. W niedzielę ani razu. Z krańcówki Parzęczewska-Staffa wyłącznie w stronę Strykowa "dwójka" pojedzie 7 razy dziennie. W sobotę wyruszy w obie strony po 2 razy, a w niedzielę 4 razy.

Porozumienie dotyczące funkcjonowania międzygminnej linii autobusowej nr 2 jest zawarte przez starostę zgierskiego, burmistrza Strykowa, prezydenta Zgierza, wójt Gminy Zgierz oraz burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.

.