A A A

Dwie zgierskie firmy znalazły się w najlepszej trójce województwa łódzkiego w prestiżowym rankigu e-Gazele Biznesu pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Elektro Zysk oraz DIGICOM odebrały wyróżnienia podczas Gali 2015 w Poznaniu.

gala ecommerce

(fot. "Puls Biznesu" / egazele.pb.pl)

Ranking e-Gazele Biznesu— to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce organizowany przez Puls Biznesu. Podczas 5 gal regionalnych (w Poznaniu, Sopocie, Katowicach, Krakowie i Warszawie) laureaci nie tylko otrzymują nagrody (statuetki i dyplomy), ale również mają  okazję wysłuchać panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów rynku e-commerce oraz wymieniać doświadczenia z najlepszymi praktykami i ekspertami. Udział w gali stanowi zatem wyjątkową okazję do poznania najnowszych trendów w branży, spotkania najlepszych menedżerów i poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania e-handlu.

Najlepiej rozwijającą się firmą w Łódzkiem został w 2015 roku Mobisoft Paweł Koczywąs z Czerniewic (20. miejsce w kraju, przyrost obrotów 229%). Drugie miejsce zajął Elektro Zysk (32. miejsce w rankingu, przyrost 143%), trzecie zaś DIGICOM Marcin Pietrzak (98. miejsce w kraju, 65% przyrostu).

e-Gazelami Biznesu mogą zostać małe i średnie  firmy prowadzące handel w internecie, o przychodach poniżej 100 mln PLN w 2014 r. oraz które w 2014 r wykazały zysk. Firmy muszą również wykazać się wzrostem przychodów za 2014 rok w porównaniu do roku 2013 oraz minimalnym przychodem 50 000 zł w roku 2013. Autorem rankingu jest ARC Rynek i Opinia, firma badawcza specjalizująca się w realizacji projektów dla firm z branży e-commerce.

.