A A A

10 drużyn męskich, 3 kobiece i 5 młodzieżowych wystartowało w sobotę 26 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza punktowanymi konkurencjami, na zgierskim stadionie MOSiR-u, zaprezentowały się także dwie najgłośniej oklaskiwane drużyny młodzieżowe ze Strykowa i Głowna – spośród których najmłodsza reprezentantka miała cztery latka.

powiat strazacy

Strażacy ochotnicy musieli wykazać się w sztafecie pożarniczej, to znaczy, w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 350 m, usiany 7 przeszkodami. Jak na sport pożarniczy przystało, zawodnicy zamiast pałeczki przekazywali sobie prądownicę. Z kolei w ćwiczeniu bojowym trzeba było m. in. jak najszybciej zbudować dwie linie: ssawną od zbiornika do motopompy i tłoczną od motopompy do rozdzielnika.

Wśród mężczyzn najszybciej i najsprawniej z zadaniami poradzili sobie druhowie ze Swędowa (z gminy Stryków), detronizując dotychczasowych 4-krotnych mistrzów powiatu – ochotników z Popowa z gminy Głowna (którzy w tym roku zajęli 5 miejsce). Najlepszą kobiecą drużyną okazała się ta z Opola (z gminy Parzęczew), zaś wśród młodzieżowych ta z Lubiankowa (z gminy Głowno).
Tego dnia zawodników dopingowali parlamentarzyści i samorządowcy, w tym Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, zaś zwycięzcom nagrody wręczył ich fundator – starosta zgierski Bogdan Jarota.

Źródło: Małgorzata Tomczuk, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.