A A A

Ponad 50 pracodawców z kilkunastu branż, dziesiątki ofert pracy, możliwość bezpośredniej wymiany informacji pomiędzy poszukującymi zatrudnienia, a przedstawicielami firm, wszystko to można było znaleźć w jednym miejscu. 17 września w Zespole Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu odbyły się III Targi Pracy Powiatu Zgierskiego.

targipracy15

Od kilku lat, w naszym regionie, największe zapotrzebowanie jest na pracowników branży: logistycznych, transportowych, handlowych, budowlanych, dziewiarskich czy usługowych. Odwiedzający targi mogli zatem zapoznać się z różnorodnością prezentowanych ofert, a także wypełnić kwestionariusz osobowy i zostawić CV.

– Aktualnie poszukujemy pracowników działów produkcyjnych, automatyzacji i automatyki procesu oraz osoby posiadające umiejętności marketingowo-sprzedażowe – mówi Agata Paczos, z firma HTL Strefa z Ozorkowa – światowego producenta i eksportera jednorazowych wyrobów medycznych, który zatrudnia ponad 1200 osób. – Naszym pracownikom zapewniamy stabilność zatrudnienia, rozwój, szeroki pakiet socjalny i szkolenia – dodaje.

W walkę z bezrobociem aktywnie włącza się Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, który w tym roku pozyskał ponad 20 mln zł na aktywizację bezrobotnych. – Organizujemy staże, szkolenia zawodowe dla osób, które chcą się przekwalifikować, dofinansowujemy nowotworzone stanowiska pracy – wylicza Marta Pietrak-Kędzierawska, dyrektor zgierskiego PUP. – W tym roku udzieliliśmy także ponad 100 dotacji na założenie własnej firmy. Pieniędzy na aktywizację nie brakuje, dlatego poszukujący pracy oraz pracodawcy w dalszym ciągu mogą liczyć na nasze wsparcie – dodaje dyrektor PUP.

Źródło: Łukasz Roman, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.