A A A
 

Trwa projekt "Uwaga - cyberprzemoc!" organizowany przez
 
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. A. Gołąba, Szkolny Klub Przeciwko Cyberprzemocy "SofA", Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu.
 
Patronat honorowy nad projektem objęła Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwona Wieczorek. 
 
Projekt ten uzyskał mikrogrant w konkursie „Dzień Bezpiecznego Internetu 2011” organizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach programu grantowego „Bezpieczne dzieciństwo”, finansowanego ze środków The Velux Foundations.
 
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, 8 lutego, odbyła się konferencja oraz koncert - ale to nie koniec projektowych działań.
 
Organizatorzy gorąco zachęcają rodziców uczniów szkół każdego szczebla do wzięcia udziału w warsztatach oraz szkoleniach poświęconych zagadnieniu cyberprzemocy. Warsztaty (120 minut) odbędą się 19 lutego o godz. 11.00 w SLO im. R. Traugutta w Zgierzu. Szkolenia (90 minut) będą miały miejsce 22 lutego o godz. 17.00 oraz 18.30, także w Samorządowym Liceum przy Musierowicza 2.
 
25 lutego o godz. 10.00 zostanie zorganizowany quiz dla uczniów szkół podstawowych. Jak dotąd zgłosiło się 6 placówek, szykuje się zatem ciekawa rywalizacja. Startują 3-osobowe reprezentacje, które będą musiały popisać się wiedzą na temat bezpiecznego Internetu czy zjawiska agresji elektronicznej, ale także wykazać się umiejętnościami plastycznymi bądź reklamowymi. Na laureatów czekają nagrody: pendrive'y, programy multimedialne do nauki oraz książki. Zainteresowanych zapraszamy do SLO im. R. Traugutta w Zgierzu.
 
Przypominamy także, że do 28 lutego uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą wysyłać swoje propozycje do konkursu na banner internetowy. Ma on promować prawidłowe zachowania chroniące przed agresją elektroniczną oraz ułatwiające jej wykrywanie i zwalczanie. Regulaminy konkursu dostępne są u nauczycieli informatyki w szkołach. Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymają urządzenia MP3 i pendrive. Najlepszy baner będzie umieszczony na stronach zgierskich szkół, instytucji kulturalnych czy organizacji.
 
Na zakończenie projektu - 15 marca o godz. 18.00 - zapraszamy na koncert ewaluacyjny do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu przy ul. Mielczarskiego 1. Zostanie zaprezentowana idea projektu "Uwaga - cyberprzemoc!", a także fotorelacja ze wszystkich działań podejmowanych od połowy stycznia. Wręczana będzie także broszura projektowa. Wieczór swym występem uświetni zgierski zespół BOSO. Wstęp wolny!
 
.