A A A

Samochody dostawcze, osobowe i TIR-y rozjeżdżają nasze miasto. Jedynym wyjściem jest obwodnica powstająca od 40 lat. Co dzieje się z drogą ekspresową S14, której powstał tylko fragment, czyli obwodnica Pabianic? Według nieoficjalnych informacji budowa S14 trafiła na listę inwestycji do realizacji w 2016 roku.

droga s14

fot. s14-slowik-lublinek.pl 

- Obecnie żadnych szczegółów formalnych do Urzędu Miasta Zgierza nie przesłano - informuje Robert Chocholski, sekretarz Miasta Zgierza. - Z mediów można dowiedzieć się, że budowa drogi S14 trafiła z listy rezerwowej na listę inwestycji, a prace mają rozpocząć się w 2016 roku.

O tym, że inwestycja dojdzie do skutku przekonany jest poseł Artur Dunin. - Premier Ewa Kopacz obiecała jeszcze przed wyborami samorządowymi, że droga S14 będzie realizowana. Kończą się prace projektowe i uzgodnieniowe. Mam nadzieję, że jak najszybciej przystąpimy do realizacji tego zadania. Nie wyobrażam sobie, by którakolwiek partia była przeciwko tej inwestycji - mówi poseł.

Przebieg drogi był wielokrotnie zmieniany. Zgierski odcinek S14 rozpoczynający się w okolicach Lućmierza będzie wiódł równolegle do drogi 91. Później skręci na zachód, kilkaset metrów od osiedla 650-lecia. Następnie przetnie drogę 71 czyli ul. Aleksandrowską gdzie wybudowany zostanie węzeł. 

Losy drogi S14 sprawdzał Kamil Florczak (4:08)

 

Przebieg trasy S14 (źródło: www.s14-slowik-lublinek.pl)

 

.