A A A

Mieszkańcy województwa łódzkiego dostali bardzo dobry produkt i z niego doskonale skorzystali - przyznaje Andrzej Wasilewski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Spółka w ciągu roku od swojego powstania uruchomiła połączenia kolejowe z Łodzi do Sieradza, Zgierza, Koluszek, Łowicza i Kutna, przewożąc już 1,2 mln pasażerów.

lkalodzkie

fot. lka.lodzkie.pl

Łódzka Kolej Aglomeracyjna została uruchomiona w czerwcu 2014 roku, głównymi inicjatorami byli marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i minister infrastruktury, Cezarego Grabarczyka. Od tego czasu zyskała zaufanie podróżnych, co potwierdza się w ankietach. - Wpływają na to: dobra jakość taboru, rozkład jazdy, cena biletu strefowego porównywalna z komunikacją miejską, obsługa, a także atrakcyjny czas połączeń - przekonywał w Radiu EZG Andrzej Wasilewski, prezes ŁKA. Badania potwierdzają dodatkowo, że punktualność Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wynosi 98%.

Już w grudniu 2015 r. ŁKA pojedzie z Łodzi do Skierniewic, być może również na linii Skierniewice-Kutno. Władze województwa jak i spółki zapowiadają, że ŁKA w dalszej perspektywie może rozwijać się na południe województwa, np. do Piotrkowa, Tomaszowa i Bełchatowa.

Rozmowa z Andrzejem Wasilewskim, prezesem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej:

(19:58)

.