A A A
 


8 lutego obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych w ramach projektu "Uwaga - cyberprzemoc!" konferencji oraz koncercie. 

 
O 10.00, w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Zgierzu przy ul. Musierowicza 2 odbędzie się Konferencja "Dzień Bezpiecznego Internetu".
 
Zgromadzeni zostaną poinformowani o założeniach obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu" organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje ze środków The Velux Foundation w ramach programu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo", który dofinansowuje mikrograntem działania projektu "Uwaga - cyberprzemoc!".
 
Podczas jej trwania zaproszeni prelegenci omówią różne kwestie związane z tematem agresji elektronicznej, takie jak ochrona danych osobowych, bezpieczeństwo dzieci w Internecie, relacje międzyludzkie w dobie portali społecznościowych, ofiary cyberprzemocy w ujęciu terapeutycznym oraz wiele innych.
 
Celem konferencji jest też upowszechnienie wyników badań ankietowych społeczeństwa lokalnego na temat cyberprzemocy, które było pierwszym działaniem zgierskich organizatorów w ramach projektu "Uwaga - cyberprzemoc!" oraz zestawienie ich z wynikami z innych regionów Polski.
 
 
Plan Konferencji "Dzień Bezpiecznego Internetu":
 
9.00 – 10.00 - Rejestracja uczestników, odbiór materiałów
 
10.00 - Rozpoczęcie konferencji
 
10.10 - Magdalena Mirys, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. Andrzeja Gołąba, Marzena Więckowska, Szkolny Klub Przeciwko Cyberprzemocy „SofA”, Justyna Zielińska, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, Ewa Sadlak, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Zgierzu: „Zwycięzcy konkursu na mikrogrant Fundacji Dzieci Niczyje”
 
10.20 - Wystąpienia zaproszonych gości
 
10.30 - Adrian Skoczylas, Szkolny Klub Przeciwko Cyberprzemocy „SofA”: „O projekcie 'Uwaga – cyberprzemoc!', jego założeniach i akcjach”
 
10. 50 - dr Piotr Plichta, dr Jacek Pyżalski, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi, projekt Daphne III :"Co to jest agresja elektroniczna i jak ją zmierzyć?"
 
11.10 - Kinga Zagrodzka, Uniwersytet Zielonogórski: "Zjawisko cyberbullyingu wśród uczniów klas gimnazjalnych"
 
11.30 - Przerwa
 
11.50 - Michał Świętosławski, Szkolny Klub Przeciwko Cyberprzemocy „SofA” : „Wyniki badania ankietowego dotyczącego cyberprzemocy przeprowadzonego wśród mieszkańców naszego miasta”
 
12.10 - Magdalena Zych, Fundacja Kidprotect: "Bezpieczny Internet - Bezpieczne Dziecko”
 
12.30 - Sebastian Ciszewski, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi, projekt Daphne III : "Portale społecznościowe – świat internetowych (pseudo)relacji”
 
12.50 - mgr Barbara Kowalewska, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi, filia w Zgierzu: "Terapeutyczna rola książki w życiu człowieka"
 
13.10 - Przerwa
 
13.30 - dr Kamila Biały, Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt, Kraków: „Style charakteru ofiar cyberprzemocy a podejście terapeutyczne”
 
13.50 - Kamila Knol, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi, projekt Daphne III: "Zjawisko cyberbullyingu wśród młodzieży a polskie działania interwencyjne"
 
14.10 - Michał Koralewski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zgierza ds. Bezpieczeństwa Informacji: „Bezpieczeństwo danych osobowych”
 
14.30 - Podsumowanie i zakończenie konferencji
 
 

 
 
O godz. 18.00 w Klubie AgRafKa przy ul. Mielczarskiego 1 w Zgierzu odbędzie się koncert "Uwaga - cyberprzemoc!".
 
W czasie koncertu prowadzona będzie akcja uświadamiająca o cyberprzemocy. Uczestnicy zobaczą przygotowane przez organizatorów prezentacje dotyczącego problemu agresji elektronicznej, zapobiegania, zwalczania oraz pomocy ofiarom. Zaprezentowane zostaną też filmy z kampanii społecznych dotyczących przemocy w Sieci.
 
W programie wieczoru znajdują się również występy zespołów muzycznych: "Nie gryź kabla" oraz "2'loan". Wstęp wolny!
 
 
Można śmiało powiedzieć, że większość członków Nie Gryź Kabla zna się od dawna, jednak dopiero niedawno zdecydowali się razem zagrać. Prezentują muzykę w rockowej stylistyce, okraszoną silnym żeńskim wokalem. Dobra zabawa i czerpanie przyjemności z gry jest u nich podstawą. Każdy wnosi do zespołu świeże i odmienne podejście oraz zainteresowanie. Skład zespołu: Julka (wokal), Bartek (gitara), Krzysiek (gitara), Kuba (bas), Radek (klawisze), Kuba (perkusja). 
 

Zespół 2'LOAN powstał na początku 2005 roku w Łodzi. Jego założycielami byli członkowie nieistniejących już formacji CHAOS i ŚCIEMA. 

Po kilku miesiącach przygotowań oraz pracy nad materiałem nadarzyła się pierwsza okazja do zagrania koncertu, który został potraktowany jako sprawdzian tego, jaki poziom zespół prezentuje oraz w jaki sposób muzyka zostanie odebrana przez publiczność.

Zespół jest aktywny koncertowo od 2006 roku, ma za sobą występy w znanych łódzkich klubach jak: Morphine, Iron Horse, Luka, Funaberya, Music Garden, Dekompresja, StereoKrogs. Zespół został również zaproszony do lokalnych łódzkich rozgłośni radiowych (Radio Łódź, oraz Studenckie Radio ŻAK), celem udzielenia wywiadów. 2'loan wystąpił także dwukrotnie na Juwenaliach Uniwersytetu Łódzkiego w latach 2008, 2009, a w grudniu 2010 jako suport TSA w Wytwórni.

Na początku 2009 roku, zespół wydał swoją płytę demo zatytułowaną "MACHINA", publikując 3 własne kompozycje.

Obecnie grający w składzie 5-osobowym 2’loan to wyśmienita propozycja dla wszystkich fanów mocniejszego brzmienia. O czym zgierska publiczność będzie mogła przekonać się już wkrótce. 

 

 
EZG.INFO.PL poleca!
 

 
.