A A A

photolodzkiePonad 200 osób w cztery dni odwiedziło 20 malowniczych miejsc województwa łódzkiego. W ramach „Photo Tour-u” zrobili tysiące zdjęć, a najlepsze wysłali na konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski. Z nich wybrane zostały najlepsze, które utworzyły album prezentujący oblicza regionu.

W czwartek uczestnicy konkursu stawili się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Tutaj na wstępie obejrzeli film poklatkowy, który powstał ze zdjęć nadesłanych na konkurs, rozpoznając swoje fotografie. Marszałek Witold Stępień wręczył nagrody dla dwóch laureatów „Photo Touru”. Za najładniejsze zdjęcie jury uznało fotografię Jakuba Izdebskiego przedstawiającą zgierskie Miasto Tkaczy. Wyróżniony został również sposób pokazania Art_Inkubatora w Łodzi przez Piotra Łężaka. Nagrodę internautów otrzymała Monika Milewska za ujęcie góry Kamieńsk.

Cykl bezpłatnych wycieczek po regionie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zorganizował w końcu ubiegłego roku. Fotografowie - amatorzy odwiedzili w Łodzi m.in. OFF Piotrkowską i Fabrykę Sztuki z Art_Inkubatorem oraz górę Kamieńsk, Inowłódz, Kutno, Piotrków, Radomsko, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz.
- Za kilka miesięcy powtórzymy akcję, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W ten sposób nasze województwo będzie zaprezentowane w różnych kolorach, które przynoszą nam kolejne pory roku - zapowiadał marszałek Witold Stępień przed rozdaniem albumów wszystkim uczestnikom konkursu.

.