WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Powiatowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów do Rady Powiatu Zgierskiego. Najwięcej głosów zdobyła Platforma Obywatelska - najwięcej mandatów Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Próg wyborczy 5% przekroczyły komitety:

  • Platforma Obywatelska - 13 700 głosów (24,65%)
  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 12 663 (22,78%)
  • Prawo i Sprawiedliwość - 11 838 (21,30%)
  • SLD Lewica Razem - 6 614 (11,90%)
  • Inicjatywa Mieszkańców - 5 578 (10,04%)

Pozostałe komitety:

  • Wspólnota Prawicy - 2 405 (4,33%)
  • Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke - 1 644 (2,96%)
  • Geotermia Zgierz - 702 (1,26%)
  • Bezpartyjny Samorząd - 340 (0,61%)
  • AS Geotermia Rozwój Porządek - 101 (0,18%)

 

Łączna liczba mandatów w Radzie Powiatu Zgierskiego:

  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 9
  • Prawo i Sprawiedliwość - 9
  • Platforma Obywatelska - 8
  • Inicjatywa Mieszkańców - 2
  • SLD Lewica Razem - 1

 

Wyniki w okręgu nr 1 - Miasto Zgierz:

  • Platforma Obywatelska - 4 559
  • Prawo i Sprawiedliwość - 4 348
  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 2 949
  • Inicjatywa Mieszkańców - 2 482
  • SLD Lewica Razem - 2 357
  • Wspólnota Prawicy - 998
  • Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke - 690
  • Geotermia Zgierz - 592
  • Bezpartyjny Samorząd - 340

 

Radnymi zostali:

3 mandaty - Platforma Obywatelska: Wojciech Budziarski, Maria Sobczak, Bożena Palmowska

3 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Michał Pilarski, Zbigniew Antczak, Przemysław Staniszewski

2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Krzysztofa Kubiak, Sławomierz Janiszewski

1 mandat - SLD Lewica Razem: Józef Dziemdziela

1 mandat - Inicjatywa Mieszkańców: Michał Pieruń

 

Wyniki w okręgu nr 2 - Miasto Głowno

1 mandat - Platforma Obywatelska: Łukasz Wesołowski

1 mandat - Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Jędrzejczak

1 mandat - Polskie Stronnictwo Ludowe: Wojciech Brzeski

 

Wyniki w okręgu nr 3 - Miasto Ozorków

2 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Jacek Socha, Dominik Gabrysiak

2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Lidia Elert, Krzysztof Jurek

 

Wyniki w okręgu nr 4 - Gmina Aleksandrów Łódzki

3 mandaty - Platforma Obywatelska: Jacek Lipiński, Iwona Dąbek, Krzysztof Kozanecki

2 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Michał Banaszczyk, Piotr Szewczyk

 

Wyniki w okręgu nr 5 - Gmina Głowno, Gmina Stryków

2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Bogdan Jarota, Grzegorz Kuna

1 mandat - Inicjatywa Mieszkańców: Witold Kosmowski

 

Wyniki w okręgu nr 6 - Gmina Parzęczew, Gmina Zgierz, Gmina Ozorków

2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Sobolewski, Włodzimierz Pietruszewski

1 mandat - Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Łebedowski

1 mandat - Platforma Obywatelska: Adam Świniuch

.