A A A

 

glowno makulskiZ okazji Dnia Miasta, 31 sierpnia do Głowna zawita jeden z najszerzej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej – Perfect. Organizatorzy postanowili urozmaicić występ przeprowadzając konkurs o nazwie „Muzyczne Kreacje – MROGA 2014”. Pierwszą nagrodą dla zespołów był support koncertu Perfect, a dla solisty wspólne wykonanie jednego utworu z Grzegorzem Markowskim.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy mieli za zadanie przesłać swoje zgłoszenia wraz ze wcześniej nagranym utworem muzycznym. Profesjonalne jury, które składało się z muzyków oraz nauczycieli śpiewu i emisji głosu wybrało do drugiego etapu dziesięcioro solistów oraz pięć zespołów.

Od tego momentu przesłuchania odbywały się na żywo. 10 lipca w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi swoje umiejętności zaprezentowały zespoły. Jurorzy usłyszeli:

  • Headboat z Głowna
  • Maze of Sound z Łodzi
  • Sound Of Silence z Łodzi
  • Dream Expirence z Łodzi
  • Klub Zdesprowanych Romantyków z Płocka

Decyzją jury to Sound of Silence będzie supportować koncert Perfectu.

Ponadto jurorzy wybrali dwa zespoły, które rywalizować będą o nagrodę publiczności. Są to Headboat oraz Klub Zdesprowanych Romantyków. Zagłosować na swoich faworytów będzie można od 21 lipca pod adresem: www.fb.com/konkursmroga.

14 lipca odbyło się przesłuchanie wokalistów. Dla jury zaśpiewali: Marek Matejczyk z Głowna, Monika Sicińska z Głowna, Wiktoria Hładko z Domaradzyna, Maja Piątek z Łodzi, Olga Witczak z Łodzi, Paulina Kędziora z Łodzi, Marcin Makulski z Żyradowa, Kamil Kubas z Sosnowca, Aleksandra Owczarek z Otwocka, Adrian Wielec ze Szczecina

Uczestnicy wykonali dwa utwory: jeden pozostawał do ich wyboru, drugi natomiast musiał pochodzić z repertuaru zespołu Perfect. Jury jednogłośnie zdecydowało o wygranej Marcina Makulskiego.

Jurorom spodobało się jednak więcej wykonawców, więc postanowiono uhonorować większą liczbę wykonawców. Drugie miejsce zajęła Maja Piątek, trzecie – Monika Sicińska, a dodatkowo wyróżniona została Olga Witczak. Wszystkim trzem paniom Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi w ramach nagrody zaproponował współpracę podczas przyszłych imprez i koncertów.

na podst. www.glowno.pl

.