A A A

 

piknik euro1 maja, w 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, na rynku Manufaktury w Łodzi odbędzie się Piknik Funduszy Europejskich. Zaprezentują się na nim miasta, które zrealizowały największe projekty z wykorzystaniem środków unijnych, koncerty zagrają łódzkie zespoły.
Tegoroczny Piknik będzie wyjątkowo efektowny. - Zaprezentują się na nim miasta, które zrealizowały największe projekty z wykorzystaniem środków unijnych. I tak Piotrków zaprosi na swój Szlak Wielu Kultur, Bełchatów pokaże Gigantów Mocy, Sieradz i Tomaszów pochwalą się zmienioną infrastrukturą. Nie zabraknie rzecz jasna Łodzi z EC1 i ArtInkubatorem. Inni również zaprezentują to, w co wzbogacili się przez ostatnie lata.
Piknik rozpocznie się paradą w samo południe. Po uroczystym otwarciu muzycy Filharmonii Łódzkiej zaproszą najmłodszych do „Muzycznego zoo”. Próbkę na konferencji przedstawił wiolonczelista Arkadiusz Włodarczyk grając fragment utworu „Karnawał zwierząt” zatytułowany „Łabędź”. Będzie mnóstwo konkursów z nagrodami, występów i pokazów związanych z funduszami unijnymi.
Po południu zagrają grupy muzyczne z województwa łódzkiego: KamieńKamieńKamień, Steamlove oraz L.Stadt. Wieczorem scena będzie należała do zdobywcy czterech Fryderyków Dawida Podsiadło oraz zespołu Dżem.

źródło: www.lodzkie.pl 

.