A A A

W dniach 9-10 grudnia mammobus FADO Centrum Usług Medycznych odwiedzi Zgierz i stanie przy Poradni Lekarzy Rodzinnych "SANUS" (ul. Dąbrowskiego 19).

mammobus1

Zbadaj się i zyskaj spokój! Podczas poprzednich badań w Zgierzu w listopadzie przebadano 157 pań. Niebawem mammobus po raz kolejny odwiedzi Zgierz, będzie to już ostatnia wizyta mammobusu w tym roku.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Paniom, które ukończyły 50. rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Szczególnie zachęcamy wszystkie Panie z rocznika 1944, ponieważ to ostatnia okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową.

Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.

Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu skutecznej diagnozy.

źródło: Agata Jabłonowska, FADO Centrum Usług Medycznych

 

.