A A A

logo szlachetna paczka24 listopada w godz. 15.00-17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury "SEM" odbędzie się Szlachetny Koncert. Wydarzenie ma promować akcję "Szlachetna Paczka" w Zgierzu.

W programie występy zespołów tanecznych: Fantazja, Alter Ego, K2-Junior i K2-Kadra oraz występy wokalne i muzyczne: zespołu Bezmiar, Agaty Baranowskiej i Piotr Piątkowski Kantata „Majestat życia” z orkiestrą symfoniczną i Agnieszką Yogo Jankowską. 

Szlachetna Paczka to jeden z największych ogólnopolskich projektów, który pomaga potrzebującym rodzinom wygrywać w walce z biedą. Organizatorzy zgierskiej akcji zapraszają do projektu potencjalnych darczyńców, czyli osoby, firmy, organizacje i instytucje, które przygotują paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin.

Patronat nad Szlachetną Paczką rejonu Zgierz objęła Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek oraz Burmistrz Miasta - Gminy Stryków Andrzej Jankowski.

- Podczas Szlachetnego Koncertu będziemy informować kto może zostać darczyńcą i na czym polega nasz projekt. W tym roku jeden z 450 rejonów Szlachetnej Paczki został utworzony w Zgierzu, gdzie na pomoc oczekuje 38 rodzin. Pragniemy, aby dla każdej z rodzin znalazł się darczyńca, dlatego zapraszamy na koncert i do odwiedzenia internetowej bazy na www.szlachetnapaczka.pl, gdzie znajdują się opisy rodzin oczekujących jeszcze na wsparcie – mówi Anna Tomczak, wolontariusz Szlachetnej Paczki w rejonie Zgierz.

Tegoroczna baza paczkowych rodzin ruszyła 16 listopada. Aby przyłączyć się do akcji wystarczy podczas trwania projektu wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i w internetowej bazie wybrać rodzinę oraz przygotować dla niej paczkę. 

 

 

.