A A A

inicjatywa-lokalna-tekstRada Organizacji Pozarządowych Miasta Zgierza zaprasza mieszkańców i mieszkanki miasta w czwartek 7 listopada o 17.00 na spotkanie „Inicjatywa lokalna, czyli jak rozruszać miasto” w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Parku Kulturowego Miasto Tkaczy (ul. Rembowskiego 1). Do udziału w nim zaproszeni zostali także przedstawiciele zgierskich organizacji pozarządowych oraz Urzędu Miasta Zgierza.

Organizatorzy i organizatorki chcą przybliżyć zgierzanom i zgierzankom inicjatywę lokalną, dzięki której mogą wziąć wiele spraw w swoje ręce. Narzędzie to opiera się o współpracę mieszkańców oraz władz miasta, a skorzystać dzięki niemu mogą obie strony. Jest stosowane w wielu miastach i przynosi bardzo dobre rezultaty, o których opowie przedstawicielka ogólnopolskiej akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

Celem spotkania w Mieście Tkaczy będzie dyskusja o plusach i minusach tego rozwiązania oraz wypracowanie propozycji, jak inicjatywę lokalną mogą wykorzystać małe zgierskie społeczności np. na terenie poszczególnych osiedli. Być może część z nich przy pomocy Rady Organizacji Pozarządowych oraz Urzędu Miasta Zgierza uda się zrealizować!

Wszystkich zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również do kontaktu z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Planowane są również podobne spotkania w kolejnych terminach w listopadzie. 

 

.