A A A

paka dla uczniaka logoStowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG po raz trzeci zaprasza zgierzan i zgierzanki do wsparcia akcji „Paka dla Uczniaka”. W tym roku organizatorzy planują wspomóc artykułami szkolnymi około setkę dzieci. Sportowo-rekreacyjny finał akcji odbędzie się 24 sierpnia w ogrodzie MOK.

W dwu poprzednich edycjach dzięki wsparciu mieszkańców i mieszkanek Zgierza udało się zebrać ponad 80 szkolnych paczek. Adresatami tegorocznej zbiórki będą m.in. dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Przystań” oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Celem na ten rok jest zgromadzenie 100 plecaków lub paczek z artykułami i przyborami szkolnymi.

Już 19 sierpnia ruszą punkty zbiórek - Miejski Ośrodek Kultury z ul. Mielczarskiego 1 oraz biuro Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z placu Jana Pawła II 19. Pierwsza część akcji potrwa do 23 sierpnia. Przydatne będą wszystkie elementy szkolnej wyprawki - plecaki, zeszyty, ołówki, długopisy, farby czy linijki. Nawet najmniejsze wsparcie jest niezwykle cenne.

Finał „Paki dla Uczniaka” odbędzie się 24 sierpnia w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału w sportowej zabawie złożonej z kilku dyscyplin sportowych większą liczbę drużyn. W sobotniej rozgrywce uczestniczyć będą drużyny: Artystów, Polityków, Mundurowców, Łodzian oraz Zgierskiej Kuźni Piwnej - pełne składy zostaną podane w późniejszym czasie.

Dwa najlepsze zespoły wezmą udział w tradycyjnym meczu piłki siatkowej na boisku przy Klubie AgRafKa. Do tej pory dwukrotnie wygrała ekipa Artystów. Zainteresowani zgierzanie i zgierzanki będą mogli dopingować wszystkie drużyny już od ok. godziny 15.00 w ogrodzie MOK. Finałowy mecz zaplanowano na godzinę 17.00. Podczas sobotniego finału również będzie można przynieść artykuły szkolne dla dzieci.

Partnerami III edycji „Paki dla Uczniaka” są: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Klub AgRafKa, Zgierska Kuźnia Piwna i Stowarzyszenie Tkalnia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.facebook.com/PakaDlaUczniaka. Zachęcamy również do mailowego kontaktu z organizatorami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

.