A A A

RKOPodczas Święta Miasta Zgierza harcerze-ratownicy z HKR "Adrenalina" podejmą próbę pobicia rekordu Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Możecie ich wspomóc dołączając 1 czerwca o 11.00 na hali MOSiR w Zgierzu.

- W tym roku postanowiliśmy pobić rekord Polski w resuscytacji krążeniowo- oddechowej, aby pokazać mieszkańcom Zgierza i okolic, że jest to łatwe i może podtrzymać komuś życie aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego - informuje Marta Satoła z HKR "Adrenalina". - Należy pamiętać o tym, że nigdy nie możemy być pewni, czy taka umiejętność się nam nie przyda. 

Obecny rekord - ustanowiony 23 maja w Słupsku - wynosi 10 godzin, 27 minut i 50 sekund.

Więcej informacji oraz kartę zgłoszeniową możecie znaleźć na: www.facebook.pl/RekordowoDlugieRKO 

AdrenalinaHarcerski Klub Ratowniczy „Adrenalina” powstał w 2007 r. z inicjatywy ratownika medycznego, instruktora harcerskiego phm. Dariusza Wójcika. „Adrenalina” zrzesza 2 grupy młodzieży, Harcerski Klub Ratowniczy od 16-18 roku życia i grupę starszą czyli Harcerską Grupę Ratowniczą. Założenie klubu miało na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz nauki udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży.

Członkowie „Adrenaliny” ukończyli specjalne kursy podstaw pierwszej pomocy tzw. Wędrownicze Kursy Pierwszej Pomocy. Przynależność do klubu obudziła w młodzieży chęć propagowania idei „nieść chętną pomoc bliźnim…”. Po ukończeniu kursu, harcerze uczestniczyli w wielu zabezpieczeniach medycznych w Zgierzu oraz na terenie całego Województwa Łódzkiego. Członkowie "Adrenaliny" ciągle rozwijają się i chętnie biorą udział w wielu przedsięwzięciach m.in. w biciu rekordu Guinnessa w liczbie pomiarów ciśnienia, który miał miejsce w C.H. Manufaktura oraz szkoleniu w szkołach podstawowych, nauczycieli, pracowników zgierskich urzędów. Na wielu imprezach, w których biorą udział dają możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących resuscytacji, a także przygotowują pokazy udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

źródło: Marta Satoła, HKR "Adrenalina" 

 

 

 

 

.