A A A

 

rodzinnydomdzieckaDzięki strategicznemu partnerstwu Fundacji Happy Kids, Powiatu Zgierskiego oraz Fundacji Tesco Dzieciom, na terenie województwa łódzkiego zostały otwarte kolejne dwa Rodzinne Domy Dziecka.

W czwartek 18 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Rodzinnych Domów Dziecka w Zgierzu i Ozorkowie, w których zamieszka łącznie szesnaścioro dzieci. Ośrodki powstały z inicjatywy Starostwa Zgierskiego, Fundacji Happy Kids oraz Fundacji Tesco Dzieciom, która aktywnie angażuje swoich pracowników oraz dostawców w pozyskiwanie funduszy na otwarcie i działalność rodzinnych domów dziecka. Ważna w realizacji idei była również  współpraca z Grupą Kapitałową REDAN, która od lat wspiera działania Fundacji Happy Kids.

Kooperacja Fundacji Happy Kids z firmą Tesco, a od zeszłego roku z Fundacją Tesco Dzieciom, trwa od 2008 roku. W jej ramach powstały już dwie rodzinne placówki – w Łodzi oraz w Lubczynie koło Wieruszowa. W otwarciu tej drugiej dopomogło także zaangażowanie Starostwa Powiatowego, z którym współpraca jest przykładem dobrych praktyk.

Każde otwarcie nowo powstałego Rodzinnego Domu Dziecka jest dla nas wielkim przeżyciem. - Cieszymy się, że współpraca z Fundacją Tesco Dzieciom i Starostwem Powiatowym w Zgierzu przebiega tak pomyślnie i liczymy na to, że w przyszłości przełoży się ona na liczbę kolejnych placówek oraz uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych – powiedział Aleksander Kartasiński, Prezes Zarządu Fundacji Happy Kids.

źródło: informacja prasowa Fundacji Happy Kids 

 

.