A A A

Badanie słuchuUrząd Miasta Zgierza we współpracy z Firmą GEERS zaprasza w dniach od 15 do 19 kwietnia 2013 r. na bezpłatne kompleksowe audiometryczne badania słuchu. Badania odbędą się w siedzibie oddziału Firmy GEERS w Zgierzu przy ul. Narutowicza 21 (wejście od ul. Długiej), w godzinach 8.30-17.30.

Chętnych prosimy o umawianie godzin wizyt telefonicznie pod numerem 42 715 12 67.

Celem akcji prowadzonej przez Urząd Miasta w Zgierzu oraz Firmę GEERS jest pomoc osobom niedosłyszącym w rozwiązywaniu problemów z niedosłuchem poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych aparatów słuchowych oraz innych urządzeń wspomagających słyszenie, np.: wspomagających odbiór programów telewizyjnych i radiowych oraz rozmów telefonicznych.

W trakcie prowadzonych badań będzie można dobrać odpowiednie aparaty słuchowe oraz uzyskać doradztwo w rozwiązywaniu problemów w ich użytkowaniu, a także informacje o sposobach pozyskania dofinansowania PFRON dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów. Słysząc, komunikujemy się z otoczeniem i reagujemy na sygnały zagrożenia. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić osobom z wadą słuchu możliwie najlepsze rozwiązania i opiekę, które poprawią zrozumienie mowy podczas spotkań z najbliższymi: wnukami, dziećmi, rodziną i znajomymi, a także w codziennych sytuacjach tj. rozmowa z kilkoma osobami, oglądanie telewizji, rozmowa z lekarzem i na poczcie.

źródło: www.miasto.zgierz.pl 

.