A A A

Nie bądź żyła16 marca 2013 r. odbędzie się kolejna - dziewiąta już - edycja akcji „Nie bądź żyła - podziel się krwią”, której organizatorem jest poseł Artur Dunin wraz z pracownikami biura poselskiego.

Jak co trzy miesiące w Zgierzu pojawi się Krwiobus z Łódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Bardzo się cieszę, że za każdym razem pojawia się duża grupa zgierzan chętnych do podzielenia się tym, co najważniejsze - mówi organizator akcji, poseł Artur Dunin. Również tym razem apeluje do mieszkańców o oddawanie krwi. - Zapraszam wszystkich chętnych w sobotę 16 marca tradycyjnie w godzinach 10:00 - 14.00 na parkingu przy Mc Donald’s w Zgierzu - zachęca poseł.

Podczas dotychczasowych akcji zebrane zostały prawie 62 litry krwi. W styczniu tego roku poseł Dunin otrzymał Dyplom Honorowego Organizatora od Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi za pomoc w szerzeniu idei honorowego krwiodawstwa.  

 - Ponieważ jest stosunkowo mała wiedza na temat kryteriów jakie musi spełniać osoba chcąca zostać dawcą – mówi asystent posła Piotr Ogrodowczyk przypominamy, że nie mogą oddawać krwi osoby, które zażywają aktualnie leki przeciwgrypowe lub przeciwbólowe. Nie można również spożywać napojów alkoholowych przez 48 godzin poprzedzających oddanie krwi.

źródło: Piotr Ogrodowczyk, Biuro Poselskie Artura Dunina 

 

.