A A A

 

RecyklingW 40 miastach, także w Zgierzu, z okazji walentynek będzie można otrzymać czerwone słodkie serduszka za zebrane zużyte baterie, które przyniesiemy w określone miejsca. Zgierską akcję organizuje Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej FOLKIER.

- Zasada jest prosta: rozejrzyj się dookoła, pozbieraj zużyte baterie i przynieś je do nas - zachęca koordynator przedsięwzięcia, Jakub Pyrzanowski ze Stowarzyszenia FOLKIER. Każdy, kto przyłączy się do akcji otrzyma słodkiego lizaka w kształcie serduszka.

Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.

W przeprowadzenie Eko-Walentynek, po raz pierwszy zaangażowało się Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej FOLKIER. Jeśli chcesz pomóc w zbiórce skontaktuj się z koordynatorem przedsięwzięcia w Zgierzu - Jakub Pyrzanowski: tel. 531 152 004; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Więcej o akcji na stronie www.cycling-recycling.eu oraz na Facebooku.

Są już pierwsze lokalizacje, w których będzie można zostawić zużyte baterie:

1. Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, ul. Mielczarskiego 1, od 11.02 do 14.02.2013, godz. 8:00 - 20:00;

2. Centrum Kultury Dziecka, ul. Rembowskiego 17, od 7.02 do 14.02.2013 w godzinach pracy placówki;

3. Language Station, ul. Musierowicza 3c, od 4.02 do 8.02.2013, w godzinach pracy szkoły;

 

źródło: Jakub Pyrzanowski, Stowarzyszenie FOLKIER

.