A A AO sprawie Amelii pisaliśmy w naszym Serwisie już wcześniej.
Dziewczynka przyszła na świat 9 maja 2009 roku. Prawdopodobnie na skutek długiego i ciężkiego porodu cierpi na hipotonię oraz hipoplazję nerwu wzrokowego. Innymi słowy ma obniżone napięcie mięśniowe i śladowe odruchy głębokie, co uniemożliwia jej samodzielne poruszanie się, czyli właściwy rozwój ruchowy.

Ponadto musi być stale rehabilitowana - kilkukrotnie w ciągu dnia. Dodatkowo hipoplazja nerwu wzrokowego, a więc jego trwałe uszkodzenie, spowodowało, że Amelia jest całkowicie niewidoma, choć ma zachowane tzw. poczucie światła.

 

Amelia jest córeczką długoletniej tancerki Teatru Tańca "FAKT" , działającego w Spółdzielczym Domu Kultury "SEM". Dzieci z zespołów tanecznych uznały, że wsparcie w potrzebie starszej koleżanki - to ich moralny obowiązek.

Współorganizatorem koncertu jest Chór "Lutnia" , który zaprezentuje się wraz z zespołami tanecznymi SDK "SEM" takimi jak: "Fantazja", "PIK-POK", "Iskierki", "K2-Junior", "Mała Fantazja", "Codex"," K2 - Kadra", Studio Ruchu i Obrazu "AKME".

Artystyczna solidarność zjednoczy wszystkich, którzy chcą nieść pomoc choremu dziecku, zaproszenia na koncert do nabycia w SDK "SEM".

Jadwiga Skwarek
Dyrektor SDK "SEM"

(za: miasto.zgierz.pl)

 

Koncert charytatywny odbędzie się w sali Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" (ul. Łęczycka 2) w niedzielę, 26 września o godz. 17.00.

 

 

EZG.INFO.PL zaprasza!

 

 

 

 

.