A A A

Nie bądź żyła15 grudnia 2012 roku (sobota) zapraszamy na kolejną ósmą już edycję akcji „Nie bądź żyła - podziel się krwią”, której organizatorem jest poseł Artur Dunin wraz z pracownikami biura poselskiego.

- Szczerze powiedziawszy nie liczę, która to już akcja z kolei – mówi organizator poseł Artur Dunin. – Bardzo się cieszę, że za każdym razem pojawia się duża grupa Zgierzan chętnych do podzielenia się tym co najlepsze. Również dzisiaj apeluję do mieszkańców o oddawanie krwi. Zapraszam w sobotę 15 grudnia w godzinach 10.00 - 14.00 na parkingu przy McDonald’s w Zgierzu.

Warunki, które mamy na drogach powodują, że ponownie wzrasta liczba wypadków. Niestety nie skutkują apele o rozsądną jazdę ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne. Pojawia się problem z dostępem do krwi niezbędnej podczas operacji, dlatego apelujemy o udział w dzieleniu się tym, co może uratować życie ludzkie.

 - Niestety krew to z jednej strony coś niezbędnego dla każdego z nas – mówi asystent posła Piotr Ogrodowczyka z drugiej nie da się jej niczym zastąpić. Potrafimy przeszczepiać organy, instalować protezy a jednak krew jest niezastąpiona. Dlatego apelujemy do mieszkańców Zgierza i nie tylko o udział w akcji.

Podczas dotychczasowych akcji organizowanych przez posła Dunina zebrane zostało już ponad 100 jednostek krwi. 

źródło: Biuro Poselskie Artura Dunina 

 

.