A A A

AmnestyCentrum Kultury Dziecka wraz z nieformalną zgierską grupą Amnesty International włączy się do ogólnoświatowej akcji na rzecz praw człowieka, jaką jest XIII edycja Maratonu Pisania Listów w obronie osób, których prawa są łamane.

Jest to pierwsza edycja Maratonu w naszym mieście. Rozpocznie się ona 8 grudnia o 12.00 w CKD przy ul. Rembowskiego 17 i trwać będzie przez 24 godziny do 9 grudnia.

Wśród tegorocznych bohaterów i bohaterek, w obronie których będzie można napisać list, są m.in.: Aleś Bialacki, białoruski obrońca praw człowieka, dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, więzień Guantánamo Mohammed Almerfedi. 

Listy wysyłane będą do wielu krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki (Białoruś, Chiny, Dominikana, Egipt, Gwatemala, Iran, Libia, Nigeria, Rumunia, Sudan, Tajwan, Rosja, Kuba). Na kopertach, które zapewni Centrum Kultury Dziecka, potrzebne będą jednak znaczki. Koszt jednego to zaledwie 2,50 zł. Znaczki można przynosić do CKD przy ul. Rembowskiego 17.

W piątek 7 grudnia o godzinie 15.00 na placu Kilińskiego odbędzie się happening Amnesty International zachęcający zgierzan do udziału w Maratonie Pisania Listów.

Poznaj bohaterów i bohaterki Maratonu Pisania Listów 2012.

Więcej informacji na temat akcji: www.amnesty.org.pl

 

 

.