A A A

Paka dla uczniaka

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG już po raz drugi zachęca do włączenia się w akcję „Paka dla Uczniaka”. Od 20 do 26 sierpnia wolontariusze zbierać będą artykuły szkolne dla potrzebujących uczniów. Finałowi w ogrodzie MOK towarzyszyć będzie mecz siatkówki „Zgierscy Artyści kontra Zgierscy Politycy”.

W dniach 20-24 sierpnia w godz. 15.00-17.00 wolontariusze Stowarzyszenia będą czekać na zgierzan w różnych punktach w mieście przy oznakowanym samochodzie SIO EZG i zbierać artykuły szkolne.

20.08 (poniedziałek) - parking przy Polo Markecie (ul. Parzęczewska)

21.08 (wtorek) - Plac Kilińskiego

22.08 (środa) – parking przy Przychodni Rejonowej nr 1 (ul. Fijałkowskiego)

23.08 (czwartek) - parking przy D.H. Sezam (ul. Tuwima)

24.08 (piątek) - parking przy Centrum Zakupów (ul. Łódzka)

Tak jak w roku ubiegłym potrzebne są plecaki, zeszyty, przybory do pisania i malowania, teczki, bloki rysunkowe i inne rzeczy, które potrzebne są uczniom w szkole – mówi Adrian Skoczylas ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG. – Tym razem zebrane rzeczy przekażemy dzieciom z ośrodka dla uchodźców w Grotnikach, a także potrzebujących uczniom, których zaproponują zgierscy pedagodzy.

Finał akcji odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia od godz. 15.00 w Ogrodzie MOK.

- Proponujemy na zakończenie „Paki dla Uczniaka” sportowo-rekreacyjny finał dla mieszkańców naszego miasta – mówi Justyna Zielińska, prezeska SIO EZG. – Zaczynamy od godziny 15 zabawami piłkarskimi dla dzieci z instruktorami z Włókniarza Zgierz. O 17.00 rozpoczniemy główny punkt programu, czyli mecz siatkówki „Zgierscy Artyści kontra Zgierscy Politycy”, który w zeszłym roku przyniósł tak wiele emocji. Udział potwierdziło już kilku zawodników z obu stron, którzy rywalizowali w poprzednim spotkaniu. Na zakończenie koncert rockowo-raperskiej grupy Magister Ninja. Zapraszamy na to popołudnie do ogrodu MOK!

W trakcie finału, tak jak przez cały tydzień trwania akcji będzie można przynosić artykuły szkolne także do Miejskiego Ośrodka Kultury (Mielczarskiego 1).

 

.