WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

REGION

Województwo łódzkie będzie miało drugi regionalny budżet obywatelski. Mieszkańcy i mieszkanki Łódzkiego już w tym roku zdecydują o przeznaczeniu 5 milionów złotych.Comments ()

W sali obrad Urzędu Marszałkowskiego obradował konwent starostów województwa łódzkiego. Konwent to cykliczne spotkanie starostów z woj. łódzkiego, na których wymieniają poglądy, przedstawiają propozycje działań, formułują wspólne stanowiska skierowane do różnych organów państwa. W najważniejszych sprawach dotyczących powiatów podejmują stanowiska. Comments ()

W związku problemami z budową kanalizacji sanitarnej w trakcie przebudowy drogi powiatowej ul. Konstantynowskiej w Zgierzu, powiat zgierski, wraz z wykonawcą ustalił termin zakończenia prac na 29 listopada 2016 r.Comments ()

Pod koniec listopada, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, ma rozpocząć się remont dróg w gminie Głowno. Łącnzie wyremontowanych ma być ponad 6 km odcinków dróg, na co powiat zgierski przeznaczny blisko 1,4 mln zł.Comments ()

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego dofinansuje 63 projekty lokalne w sołectwach w łącznej kwocie 300 tys. zł. Po wyłonieniu zwycięzców w pierwszym naborze, radni Sejmiku zdecydowali o dofinansowaniu działań także z listy rezerwowej.Comments ()

Rozpoczyna się remont ulicy Piątkowskiej. 5 sierpnia zamknięty zostanie odcinek od DK 91 do ul. Piłsudskiego. Objazdy będą kierowane ul. Musierowicza i al. Armii Krajowej.

Comments ()

Starostwo Powiatowe w Zgierzu ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Konstantynowskiej w Zgierzu. Inwestycja ma ruszyć niebawem i zakończyć się jeszcze w tym roku.

Comments ()

Łódź rozważa powrót do zakazu wjazdu pojazdów powyżej 12 ton. Władze Miasta Zgierza wydały stanowisko, w którym mają nadzieję, że realizacja tego pomysłu nie odbędzie się kosztem miejscowości ościennych.

Comments ()

.