A A A

Wyraź swoje zdanie na temat polskiego systemu edukacji i wygraj tablet oraz wycieczkę do Sejmu! Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Redakcja Portalu EZG.INFO.PL zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła po naszemu”, będącego III edycją konkursu „Majowe Dziedzictwo”. 

Patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP, Artur Dunin, Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień oraz Starosta Powiatu Zgierskiego, Krzysztof Kozanecki.

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i zgierskiego. Zadaniem młodzieży jest napisanie felietonu na temat polskiej edukacji i systemu szkolnictwa, w którym przedstawią swoje spostrzeżenia na temat funkcjonującego systemu edukacji oraz cechy szkoły XXI wieku przyjaznej młodym ludziom.

Prace należy wysyłać do 30 kwietnia 2012 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie organizatorów do dnia 20 maja.

Finałowi konkursu, który będzie mieć miejsce 28 maja o 12.00 w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu towarzyszyć będzie debata nt. edukacji, w której udział wezmą laureaci konkursu oraz zaproszeni goście, w tym politycy, przedstawiciele szkół, mediów i organizacji pozarządowych.

Partnerzy i patroni medialni konkursu: Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Zgierzu, Gazeta Chłopska, Zgierska Gazeta Niezależna „Zgrzyt”, eKutno.pl, KomentarzPolityczny.com.pl, WirtualnyZgierz.pl.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu.

.